Platby v hotovosti = riziko

Ak to len trochu pôjde, vyhnite sa pri predaji či kúpe nehnuteľnosti akémukoľvek platenie v hotovosti. Prečo? Veľmi tým riskujete.V súčasnej dobe platbu v hotovosti upravuje zákon o omedzení platieb v hotovosti. Zákon zakazuje vykonávať platby v hotovosti prevyšujúce sumu 15.000 EUR, ak sa jedná o platby medzi fyzickými osobami – nepodnikateľmi.

V prípade, že sa jedná fyzickú osobu – podnikateľa nesmie platba v hotovosti presiahnuť sumu 5.000 EUR.

Prevod peňazí v hotovosti

Ak sa dohodnete s druhou stranou, že si odovzdáte peniaze v hotovosti, je to jeden z najnebezpečnejších spôsobov vyplatenia kúpnej ceny. Jedna strana vždy riskuje. Pokiaľ si chcete, ako predávajúci, prevziať peniaze až po vložení zmlúv na kataster, riskujete, že peniaze nedostanete a přijdete i o nehnuteľnosť. Pokiaľ ste naopak kupujúci a peniaze odovzdáte pred vkladom na kataster, riskujete, že prijdete o peniaze a nebudete ani majiteľ nehnuteľnosti.

Jediné čo Vám zostáva je súd, ktorý môže trvať niekoľko rokov. Tento scenár bol veľmi častý pri podvodoch s predajom bytov a domov.

Ak teda predávate či kupujete nehnuteľnosť, poraďte sa o všetkých nástrahách s odborníkom, ktorý tieto kroky rieši každý deň. Ušetríte tak veľa nervov, riziká a peňazí.

Máte otázku? Neváhajte sa na mňa obrátiť.

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie